Conducere

Lista persoanelor care au ocupat functia de Prefect in judetul Bihor din anul 1990 si pana in prezent

 

 

CLAUDIU ADRIAN  POP mai 2012 - mai 2017
GAVRILA  GHILEA februarie 2009 - mai 2012
MIRCEA TEODOR  GHITEA august 2007 - februarie 2009
ILIE  BOLOJAN ianuarie 2005 - aprilie 2007
ALEXANDRU  RETEGAN octombrie 2004 - decembrie 2004
GHEORGHE  SARB aprilie 2004 - octombrie 2004
FLORIAN SERAC februarie 2002 - aprilie 2004
AUREL  TARAU ianuarie 2001 - februarie 2002
VALERIAN  TIBU septembrie 2000 - ianuarie 2001
LUCIAN CLAUDIU SILAGHI august 1998 - septembrie 2000
DAN  BALAS decembrie 1996 - iunie 1998
AUGUSTIN  DUDAS septembrie 1996 - decembrie 1996
IONEL  UNGUR ianuarie 1993 - septembrie 1996
VASILE  BLAGA  ianuarie 1991 - ianuarie 1993
PETRE  UNGUR august 1990   - ianuarie 1991

 

Emitent: Institutia Prefectului - judetul Bihor

Data: 06.06.2017

Vericiat de : Laura Sime